2.7 Parça Ayarları

Gelişmiş bölümünde kendi modellerinizi oluşturabilirsiniz.

Gelişmiş bölümünde kendi modellerinizi oluşturabilirsiniz.Ana menüde bulunan "Parça" butonuna basınız,karşınıza gelen parçaları kullanarak resim üzerinde istediğiniz modeli oluşturabilirsiniz.Parçalar kategori halinde olduğundan "Kategori" bölümünden parçaları seçebilirsiniz.Seçtiğiniz parçaları sağ alt kısmında bulunan araç ile büyültebilir ve küçültebilirsiniz.Parçanın kopyasını almak isterseniz kopyalamak istediğiniz parçayı seçin ve "Seçili Parçayı Kopyala" butonuna basın.Parçanın tersini almak isterseniz parçayı seçin ve "Seçili Parçayı Ters Çevir" butonuna basın.Parça silmek isterseniz parçayı seçin ve "Seçili Parçayı Sil" butonuna basın.Tüm parçaları taşımak isterseniz "Tümünü Seç" butonuna basın ve Fare yardımıyla modeli istediğiniz yere taşıyın.

2.7.1 Tek tek veya toplu parça seçimi


Tek seçme işlemi yaparken fare ile parçaya tıklayın,parça seçilecektir.Çoklu seçme işlemi yaparken ise fareye basılı tutulup sürükleyin ekrana çerçeve gelecektir seçmek istediğiniz parçaları çerçeve içerisine alın ya da "Tümünü Seç" butonuna basın .

2.7.2 Parça kopyalama


Kopyalamak isteiğiniz parçayı seçin.Parça seçili iken "Seçili Parçayı Kopyala" butonuna basın.Butona bastığınızda parçanın kopyası ekrana gelecektir.

2.7.3 Parçayı ters çevirme


Ters çevirmek istediğiniz parçayı seçin.Parça seçili iken "Seçili Parçayı Ters Çevir" butonuna basın.Butona bastığınızda parça ters çevrilecektir.

2.7.4 Parçayı diğer parçaların önüne ya da arkasına alma


Model oluştururken bazı parçaların önde bazılarının arkada durması gerekir.Bunu belirlemek için önde ya da arkada olmasını istediğiniz parçayı seçin."Seçili Parçayı Yukarı Taşı" butonuna bastığınızda parça diğer parçanın önüne geçer."Seçili Parçayı Alta Taşı" butonuna bastığınızda ise parça arkaya geçer.

2.7.5 Parça silme


Model oluştururken yanlış eklediğiniz parçaları silmek için parçayı seçin ve "Seçili Parçayı Sil" butonuna basın, parça ekrandan silinecektir.

2.7.6 Animasyon


Gelişmiş bölümünde sahnede Ofis perdesi varken ve perde seçili iken "Animasyon" butonuna basıldığında perde otomatik olarak katlanmaya başlar.Butona tekrar basıldığında ise perde açılır.

2.7.7 Perspektif verme


Modeli sahneye yerleştirken modelin cama tam olarak oturması için perspektif vermek gerekebilir.Perspektif vermek için model seçili iken "Perspektif" butonuna basılır.Modelin köşelerine gelen noktalar istenilen yerlere yerleştirilerek model en düzgün şekilde sahneye yerleştirilir.

2.7.8 Parçaları/Modeli dondurma


"Modeli Dondur" butonuna basıldığında sahnedeki tüm nesneler sabitlenir.Bu durumda model ve parçalar üzerinde hiç bir değişiklik yapamazsınız.Butona tekrar basıldığında nesneler üzerinde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

Halkçı Sok. 29/11 Bakırköy İstanbul
Tel: +90 212 561 30 20 Fax: +90 212 561 30 15 Email: info@hometrend.com.tr
Her Hakkı Saklıdır / All Rights Reserved