Sık Sorulan Sorular

Bu bölümde sıkça karşılaştığınız sorulara cevap bulacaksınız.

Programın yeni versiyonu çıktığında nasıl edinirim?

Programın yeni versiyonları çıktığında güncelleme için yapmanız gereken hiç bir şey yoktur. Yapılan tüm güncellemelerden anında faydalanırsınız. Her an son versiyonu kullanırsınız.

Program içinde hali hazırda sahneler var mı?

Programda özel sahne bölümünde sizin çektiğiniz fotoğraflar dışında kullanabileceğiniz bir çok sahne mevcuttur ve sürekli yeni sahneler eklenmektedir. Eğer müşterinizin evinin fotoğrafını çekmeniz mümkün olmadıysa, en çok benzeyen sahneyi kullanarak tasarımlarınızı yapabilirsiniz.

Hazır sahne bölümü ise daha önceden hazırlanmış sahneler üzerinde desen alternatiflerini denediğiniz bölüm olduğu için bölümde hazır sahneler bulunmaktadır. Yeni sahneler sisteme yüklenmeye devam edecektir.

Perdeyi nesnelerin arkasında nasıl gösteririm?

Fotoğrafı çekiyorsununuz fakat pencerenin önünde bir nesne var ve kaldırmanız mümkün değil!

Hiç sorun değil, fotoğrafı sahneye ekledikten sonra ayarlar butonuna basarak nesne gizleme bülümüne giriniz. Perdeyi arkasına koyacağınız nesnenin etrafını noktalarla gezerek seçiniz ve kaydet butonuna basınız.

Artık sahneye ekleyeceğiniz modeller o nesnenin arkasına geçecektir.

Müşterinin evinde programı kullanabilir miyim?

Evet. Müşterinizin evinde internet olmasa bile artık 3G teknolojisiyle heryerde internete girmeniz mümkün. Laptopunuza takacağınız 3G aparatıyla müşterinizin evinde de internete girerek programı kullanabilir, tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Müşterinizin kullandığınız teknolojiyi gördükten sonra etkilenmemesi mümkün değil.

Kendi Desenlerimi Yükleyebilir miyim?

Evet. Mekanınızın nasıl olacağına siz karar verin. Sınırsız sayıda model, modelin alt ekipmanları bir araya getirilip, üzerine kaplayacağınız dokuyu, rengi, deseni, vb. birkaç saniyede uygulayabilirsiniz.

Kendi çektiğim fotoğrafı ekleyebilir miyim?

Programımızın en önemli özelliği kendi çektiğiniz fotoğrafın üzerine tasarım yapabilmenizdir. Programda mevcut olan hazır sahnelere de, kendi çektiğiniz fotoğrafın üzerine de tasarımlarınızı yapabilirsiniz.

Fotoğraf makinesi almam şart mı?

Müşterinizin evini tasarlamak için fotoğraf çekmeniz gerekmektedir. Eğer laptopunuz veya cep telefonunuz varsa bunların kamerasını kullanarak da müşterinizin evinin görüntüsünü alabilir, bilgisayar ortamına atabilirsiniz.

Kaliteli bir fotoğraf üzerinde çalışmanız tasarımınızı daha iyi gösterecektir. Laptopun veya cep telefonun kamerasından çekeceğiniz görüntü çok kaliteli değilse  bir fotoğraf makinesi edinmenizi tavsive ederiz.

Duvar Kağıtlarını Giydirebilir miyim?

Evet. Duvarlarınızın ve eşyalarınızın hangi renkte olacağını, mekanınızı giydirdikten sonra nasıl bir uyum içinde olacağını ürünleri almadan önce görme imkanını sizde yakalayın.

Çektiğim fotoğraf çok parlak, ayarlamasını yapabilirmiyim?

Çektiğiniz fotoğrafları sahneye ekledikten sonra ayarlar bölümüne girerek, parlaklığını, renk doygunluğunu, kontrastını ayarlayabilir, sahneye eklediğiniz modelle aynı ortamda olduğu hissini verebilirsiniz.

Bilgisayarımın özelliklerinin çok yüksek olması gerekiyor mu?

Hayır, gerekmiyor. Program düşük sistemlerde de çalışacak şekilde geliştirildi. Flash player çalışması için gereken en düşük sistem özelliklerinde program çalışacaktır. Bu özellikleri http://www.adobe.com/products/flashplayer/systemreqs/ adresinde bulabilirsiniz. Tabiki daha yüksek sistem özellikleri programı daha hızlı kullanmanız için tavsiye edilir.

Aldığım şifreyi başkalarıyla paylaşmamda sakınca varmıdır?

Programı kullanmak için edineceğiniz şifre yalnızca sizin kullanımınız içindir. Kesinlikle başkalarıyla şifreyi paylaşmayınız. Bu tür paylaşımlar tespit edildiğinde firmamız hesabınızı iptal etme hakkına sahiptir.

Yeşilova Mah. Barbaros Cad. No 29/1 Küçükçekmece İstanbul
Tel: +90 212 561 30 20 Fax: +90 212 561 30 15 Email: info@hometrend.com.tr